GROUP C OMNIUM (8 Riders)
1) Mike Burrows 17 pts
2) James Coudright Apex Cycles 15 pts
3) Glen Varn Hagen 11 pts
4) Gino Cetani 9 pts
5) Heather Ross LGBRC 6 pts
6) Ashley Ambrisko LGBRC 1 pts
GROUP C 3 X 4 POINTS
1) James Coudright 20 pts
2) Gino Cetani 9 pts
3) Glen Varn Hagen 8 pts
4) Heather Ross 7 pts
5) Ashley Ambrisko
GROUP C TESTAROSSA SCRATCH
1) James Coudright
2) Mike Burrows
3) Glen Varn Hagen
4) Heather Ross
5) Gino Cetani
6) Ashley Ambrisko
7) Jordan Wolf
GROUP C MISS n OUT
1) Mike Burrows
2) Glen Varn Hagen
3) Gino Cetani
4) Heather Ross
5) James Coudright
GROUP B/C SPORTVELO POINTS RACE
1) Todd Munk 13 pts
2) Mike Burrows 9 pts
3) Adrien Costa 8 pts
4) Mike Ash 8 pts
5) Marc Mario 5 pts
6) Chris Mallo
GROUP B OMNIUM (16 Riders)
1) Ryan Gadow SJBC 20 pts
2) Kenny Strickland 12 pts
3) Tim Tsuruda 4 pts
4) Vincent Juarez SJBC 3 pts
5) Matthew Younkins Racing greyhounds 3 pts
5) Morgan Allen Montano Velo 3 pts
7) Todd Munk SJBC 2 pts
8) John Licatesi Davis Bike Club 1 pts
GROUP 3 X 5 B POINTS
1) Ryan Gadow 15 pts
2) Kenny Strickland 13 pts
3) Tim Tsuruda 13 pts
4) Matthew Younkins 11 pts
5) Vincent Juarez 3 pts
6) John Licatesi
GROUP B TESTAROSSA SCRATCH
1) Ryan Gadow
2) Vincent Juarez
3) Tim Tsuruda
4) John Licatesi
5) Kenny Strickland
6) Matthew Younkins
7) Mark Ryan
8) Morgan Allen
9) Adrien Costa
10) Marc Mario
GROUP B MISS n OUT
1) Ryan Gadow
2) Morgan Allen
3) Todd Munk
4) Matthew Younkins
5) Kenny Strickland
6) Vincent Juarez
GROUP A OMNIUM (11 Riders)
1) Steve Pelaez Bell Lap 28 pts
2) Daniel Farina SJBC 20 pts
3) Nole Studley Roaring Mouse 15 pts
4) Brad Goodson Webcor 10 pts
5) David McCook 9 pts
6) Gio Rey Black Dog 9 pts
7) Elliot Logan Webcor 7 pts
8) John Simmons Veritas 6 pts
9) Beth Newell Bell Lap 4 pts
GROUP A 3 X 6POINTS
1) Daniel Farina 14 pts
2) Nole Studley 14 pts
3) Steve Pelaez 10 pts
4) Gio Rey 8 pts
5) Brad Goodson 8 pts
6) John Simmons 2 pts
7) Elliot Logan 2 pts
8) Beth Newell 2 pts
GROUP A TESTAROSSA SCRATCH
1) Steve Pelaez
2) Daniel Farina
3) Nole Studley
4) Brad Goodson
5) Beth Newell
6) John Simmons
GROUP A MISS n OUT
1) David McCook
2) Steve Pelaez
3) Gio Rey
4) Daniel Farina
5) Brad Goodson
6) Elliot Logan
7) Beth Newell
GROUP A/B SPORTVELO POINTS RACE
1) Kenny Strickland 15 pts
2) Steve Pelaez 11 pts
3) Ryan Gadow 9 pts
4) Elliot Logan 8 pts
5) Nole Studley 8 pts
6) John Simmons 5 pts
7) Matthew Younkins 5 pts
Thursday, May 27, 2010
Thursday, May 20, 2010
Wednesday Results 5-19-2010
GROUP C OMNIUM (5 Riders)
1) Larry Szabo 17 pts
2) Jordan Kestler 15 pts
3) Mike Burrows 13 pts
4) Ashley Ambrisko LGBRC 4 pts
5) Joe Atmore Santa Clara University 4 pts
GROUP C 3 X 4 POINTS
1) Mike Burrows 16 pts
2) Jordan Kestler 15 pts
3) Larry Szabo 4 pts
4) Joe Atmore 3 pts
GROUP C TESTAROSSA SCRATCH
1) Larry Szabo
2) Jordan Kestler
3) Mike Burrows
4) Ashley Ambrisko
5) Joe Atmore
GROUP C MISS n OUT
1) Larry Szabo
2) Jordan Kestler
3) Mike Burrows
4) Ashley Ambrisko
5) Joe Atmore
GROUP B/C SPORTVELO POINTS RACE
1) Marc Marino 13 pts
2) Dave Maminski 8 pts
3) Robin Song 8 pts
4) John Rosie 4 pts
5) Mike Burrows 4 pts
6) Jordan Kestler 4 pts
7) Beth Butrymowic 3 pts
GROUP B OMNIUM (16 Riders)
1) Tim Tsuruda 14 pts
2) Todd munk SJBC 7 pts
3) Matthew Younkins Racing greyhounds 6 pts
4) Matt Weber Specialized 3 pts
5) Mike Ash SJBC 2 pts
5) Zeke Mostov SJBC 2 pts
7) Steve Jones Webcor 1 pts
GROUP 3 X 5 B POINTS
1) Todd munk 11 pts
2) Matthew Younkins 10 pts
3) Tim Tsuruda 9 pts
4) Steve Jones 7 pts
5) Zeke Mostov 6 pts
6) Advien Costa 3 pts
7) Mike Ash 2 pts
8) Matt Weber 2 pts
9) Oscar Gonzales 2 pts
GROUP B TESTAROSSA SCRATCH
1) Tim Tsuruda
2) Matt Weber
3) Zeke Mostov
4) Todd munk
5) Dave Maminski
6) John Rosie
GROUP B MISS n OUT
1) Tim Tsuruda
2) Matthew Younkins
3) Mike Ash
4) Todd munk
5) Marc Marino
6) Matt Weber
7) Advien Costa
GROUP A OMNIUM (11 Riders)
1) Marius Faridletti Affinity Cycles 31 pts
2) Brad Goodson Webcor 23 pts
3) Fergus Tanaka Freewheel 21 pts
4) Kenny Strickland 17 pts
5) Elliot Logan Webcor 13 pts
6) John Simmons Veritas 10 pts
7) Dan Currrell Bianchi 4 pts
8) John Cheetam Metro Mint 3 pts
GROUP A 3 X 6POINTS
1) Fergus Tanaka 14 pts
2) Kenny Strickland 13 pts
3) Brad Goodson 13 pts
4) Marius Faridletti 8 pts
5) Elliot Logan 7 pts
6) John Simmons 5 pts
7) John Cheetam 5 pts
GROUP A TESTAROSSA SCRATCH
1) Marius Faridletti
2) Brad Goodson
3) Elliot Logan
4) Kenny Strickland
5) Dan Currrell
6) Fergus Tanaka
7) John Simmons
8) Hanan Alves-hide
GROUP A MISS n OUT
1) Marius Faridletti
2) Brad Goodson
3) Fergus Tanaka
4) Elliot Logan
5) Kenny Strickland
6) John Cheetam
7) Dan Currrell
8) Kalani Hines
GROUP A/B SPORTVELO POINTS RACE
1) Marius Faridletti 14 pts
2) John Simmons 13 pts
3) Fergus Tanaka 11 pts
4) Brad Goodson 9 pts
5) Kenny Strickland 6 pts
6) Tim Tsuruda 1 pt
7) Elliot Logan 1 pt
1) Larry Szabo 17 pts
2) Jordan Kestler 15 pts
3) Mike Burrows 13 pts
4) Ashley Ambrisko LGBRC 4 pts
5) Joe Atmore Santa Clara University 4 pts
GROUP C 3 X 4 POINTS
1) Mike Burrows 16 pts
2) Jordan Kestler 15 pts
3) Larry Szabo 4 pts
4) Joe Atmore 3 pts
GROUP C TESTAROSSA SCRATCH
1) Larry Szabo
2) Jordan Kestler
3) Mike Burrows
4) Ashley Ambrisko
5) Joe Atmore
GROUP C MISS n OUT
1) Larry Szabo
2) Jordan Kestler
3) Mike Burrows
4) Ashley Ambrisko
5) Joe Atmore
GROUP B/C SPORTVELO POINTS RACE
1) Marc Marino 13 pts
2) Dave Maminski 8 pts
3) Robin Song 8 pts
4) John Rosie 4 pts
5) Mike Burrows 4 pts
6) Jordan Kestler 4 pts
7) Beth Butrymowic 3 pts
GROUP B OMNIUM (16 Riders)
1) Tim Tsuruda 14 pts
2) Todd munk SJBC 7 pts
3) Matthew Younkins Racing greyhounds 6 pts
4) Matt Weber Specialized 3 pts
5) Mike Ash SJBC 2 pts
5) Zeke Mostov SJBC 2 pts
7) Steve Jones Webcor 1 pts
GROUP 3 X 5 B POINTS
1) Todd munk 11 pts
2) Matthew Younkins 10 pts
3) Tim Tsuruda 9 pts
4) Steve Jones 7 pts
5) Zeke Mostov 6 pts
6) Advien Costa 3 pts
7) Mike Ash 2 pts
8) Matt Weber 2 pts
9) Oscar Gonzales 2 pts
GROUP B TESTAROSSA SCRATCH
1) Tim Tsuruda
2) Matt Weber
3) Zeke Mostov
4) Todd munk
5) Dave Maminski
6) John Rosie
GROUP B MISS n OUT
1) Tim Tsuruda
2) Matthew Younkins
3) Mike Ash
4) Todd munk
5) Marc Marino
6) Matt Weber
7) Advien Costa
GROUP A OMNIUM (11 Riders)
1) Marius Faridletti Affinity Cycles 31 pts
2) Brad Goodson Webcor 23 pts
3) Fergus Tanaka Freewheel 21 pts
4) Kenny Strickland 17 pts
5) Elliot Logan Webcor 13 pts
6) John Simmons Veritas 10 pts
7) Dan Currrell Bianchi 4 pts
8) John Cheetam Metro Mint 3 pts
GROUP A 3 X 6POINTS
1) Fergus Tanaka 14 pts
2) Kenny Strickland 13 pts
3) Brad Goodson 13 pts
4) Marius Faridletti 8 pts
5) Elliot Logan 7 pts
6) John Simmons 5 pts
7) John Cheetam 5 pts
GROUP A TESTAROSSA SCRATCH
1) Marius Faridletti
2) Brad Goodson
3) Elliot Logan
4) Kenny Strickland
5) Dan Currrell
6) Fergus Tanaka
7) John Simmons
8) Hanan Alves-hide
GROUP A MISS n OUT
1) Marius Faridletti
2) Brad Goodson
3) Fergus Tanaka
4) Elliot Logan
5) Kenny Strickland
6) John Cheetam
7) Dan Currrell
8) Kalani Hines
GROUP A/B SPORTVELO POINTS RACE
1) Marius Faridletti 14 pts
2) John Simmons 13 pts
3) Fergus Tanaka 11 pts
4) Brad Goodson 9 pts
5) Kenny Strickland 6 pts
6) Tim Tsuruda 1 pt
7) Elliot Logan 1 pt
Thursday, May 13, 2010
Wednesday 5-12-10
GROUP 3/4/5 OMNIUM (16 Riders)
1) Mathew Yeuikim 19 pts
2) Matt Weber Specialized 18 pts
3) Tim Tsuruda 17 pts
4) Oscar Gonzales 5 pts
5) Todd Munk 5 pts
6) Mike Ash 3 pts
7) Mike Burrows 2 pts
8) Robin Song 1 pts
9) David Porter TBS 1 pts
10) David Allen 1 pts
GROUP 3/4/5 12 LAP TEMPO
1) Mathew Yeuikim 15 pts
2) Tim Tsuruda 10 pts
3) Matt Weber 5 pts
4) Todd Munk 5 pts
5) David Allen 4 pts
6) Mike Burrows 1 pts
7) Robin Song 1 pts
8) Aaron McDonald 1 pts
GROUP 3/4/5 WIN & OUT
1) Mathew Yeuikim
2) Tim Tsuruda
3) Matt Weber
4) Oscar Gonzales
5) Todd Munk
GROUP 3/4/5 TESTAROSSA SCRATCH
1) Tim Tsuruda
2) Matt Weber
3) Oscar Gonzales
4) Mike Burrows
5) David Porter
6) Mathew Yeuikim
7) Todd Munk
8) Aaron McDonald
9) Peter Piepol
10) Gino Cetani
GROUP 3/4/5 MISS n OUT
1) Matt Weber
2) Mathew Yeuikim
3) Mike Ash
4) Todd Munk
5) Robin Song
6) David Porter
7) Oscar Gonzales
GROUP P123 OMNIUM (14 Riders)
1) Gio Rey Black Dog Pro 24 pts
2) Fergus Tanaken Freewheel 15 pts
3) Brendon Correia 10 pts
4) Marias Farioletti Affinity Cycles 10 pts
5) Rainier Schaefer 9 pts
6) Jay Parkhill 1 pts
7) Judd Kincaid 1 pts
8) Jared Prolo 1 pts
9) Garnett Peck 1 pts
GROUP P123 18 LAP TEMPO
1) Fergus Tanaken 17 pts
2) Rainier Schaefer 13 pts
3) Gio Rey 8 pts
4) Marias Farioletti 8 pts
5) Garnett Peck 4 pts
6) Judd Kincaid 4 pts
7) Jay Parkhill 2 pts
8) Kalani Hines 1 pts
GROUP P123 WIN & OUT
1) Gio Rey
2) Marias Farioletti
3) Brendon Correia
4) Rainier Schaefer
5) Jared Prolo
6) Jeff Remer
7) Steven Woo
8) Fergus Tanaken
9) Judd Kincaid
GROUP P123 TESTAROSSA SCRATCH
1) Gio Rey
2) Fergus Tanaken
3) Marias Farioletti
4) Brendon Correia
5) Judd Kincaid
6) Rainier Schaefer
7) Steven Woo
8) Mark Altamirano
9) Kalani Hines
10) Garnett Peck
GROUP P123 MISS n OUT
1) Gio Rey
2) Brendon Correia
3) Fergus Tanaken
4) Rainier Schaefer
5) Jay Parkhill
6) Jared Prolo
7) Jeff Remer
8) Megan Guarnier
1) Mathew Yeuikim 19 pts
2) Matt Weber Specialized 18 pts
3) Tim Tsuruda 17 pts
4) Oscar Gonzales 5 pts
5) Todd Munk 5 pts
6) Mike Ash 3 pts
7) Mike Burrows 2 pts
8) Robin Song 1 pts
9) David Porter TBS 1 pts
10) David Allen 1 pts
GROUP 3/4/5 12 LAP TEMPO
1) Mathew Yeuikim 15 pts
2) Tim Tsuruda 10 pts
3) Matt Weber 5 pts
4) Todd Munk 5 pts
5) David Allen 4 pts
6) Mike Burrows 1 pts
7) Robin Song 1 pts
8) Aaron McDonald 1 pts
GROUP 3/4/5 WIN & OUT
1) Mathew Yeuikim
2) Tim Tsuruda
3) Matt Weber
4) Oscar Gonzales
5) Todd Munk
GROUP 3/4/5 TESTAROSSA SCRATCH
1) Tim Tsuruda
2) Matt Weber
3) Oscar Gonzales
4) Mike Burrows
5) David Porter
6) Mathew Yeuikim
7) Todd Munk
8) Aaron McDonald
9) Peter Piepol
10) Gino Cetani
GROUP 3/4/5 MISS n OUT
1) Matt Weber
2) Mathew Yeuikim
3) Mike Ash
4) Todd Munk
5) Robin Song
6) David Porter
7) Oscar Gonzales
GROUP P123 OMNIUM (14 Riders)
1) Gio Rey Black Dog Pro 24 pts
2) Fergus Tanaken Freewheel 15 pts
3) Brendon Correia 10 pts
4) Marias Farioletti Affinity Cycles 10 pts
5) Rainier Schaefer 9 pts
6) Jay Parkhill 1 pts
7) Judd Kincaid 1 pts
8) Jared Prolo 1 pts
9) Garnett Peck 1 pts
GROUP P123 18 LAP TEMPO
1) Fergus Tanaken 17 pts
2) Rainier Schaefer 13 pts
3) Gio Rey 8 pts
4) Marias Farioletti 8 pts
5) Garnett Peck 4 pts
6) Judd Kincaid 4 pts
7) Jay Parkhill 2 pts
8) Kalani Hines 1 pts
GROUP P123 WIN & OUT
1) Gio Rey
2) Marias Farioletti
3) Brendon Correia
4) Rainier Schaefer
5) Jared Prolo
6) Jeff Remer
7) Steven Woo
8) Fergus Tanaken
9) Judd Kincaid
GROUP P123 TESTAROSSA SCRATCH
1) Gio Rey
2) Fergus Tanaken
3) Marias Farioletti
4) Brendon Correia
5) Judd Kincaid
6) Rainier Schaefer
7) Steven Woo
8) Mark Altamirano
9) Kalani Hines
10) Garnett Peck
GROUP P123 MISS n OUT
1) Gio Rey
2) Brendon Correia
3) Fergus Tanaken
4) Rainier Schaefer
5) Jay Parkhill
6) Jared Prolo
7) Jeff Remer
8) Megan Guarnier
Thursday, May 06, 2010
Wednesday May 5th, 2010
GROUP C OMNIUM (8 Riders)
1) Tim Tsuruda 26 pts
2) Matt Weber Specialized 13 pts
3) David Porter TBS 11 pts
4) Marc Marino 9 pts
5) John Rosic SBCU / Specialized 5 pts
6) Mike Burrows 4 pts
7) Joshu Morgan Alto Velo 3 pts
GROUP C 3 X 4 POINTS
1) Tim Tsuruda 18 pts
2) Matt Weber 10 pts
3) David Porter 9 pts
4) Marc Marino 6 pts
5) John Rosic 5 pts
GROUP C TESTAROSSA SCRATCH
1) Tim Tsuruda
2) Matt Weber
3) Mike Burrows
4) Marc Marino
5) David Porter
6) John Rosic
7) Tina Huang
8) Chris Mnallo
GROUP C MISS n OUT
1) Tim Tsuruda
2) Marc Marino
3) Joshu Morgan
4) John Rosic
5) Mike Burrows
GROUP B/C SPORTVELO POINTS RACE
1) David Porter 16 pts
2) Matt Yankins 11 pts
3) Tim Tsuruda 7 pts
4) Matt Weber 4 pts
5) Todd Munk 4 pts
6) Kalani Hines 1 pts
7) Robin Song 1 pts
GROUP B OMNIUM (14 Riders)
1) Rainier Schaefer 14 pts
2) Mark Fairman Metromint 14 pts
3) Fergus Tanaken Freewheel 6 pts
4) Gus Arbis Christian Cycling 1 pts
5) Jeff Remer Roaring Mouse 1 pts
6) Kalani Hines Metromint 1 pts
GROUP 3 X 5 B POINTS
1) Mark Fairman 15 pts
2) Rainier Schaefer 9 pts
3) Fergus Tanaken 9 pts
4) Kalani Hines 6 pts
5) Jay Parkhill 5 pts
6) Josh Schwartz 2 pts
7) Aaron Macdonald 1 pts
GROUP B TESTAROSSA SCRATCH
1) Rainier Schaefer
2) Mark Fairman
3) Fergus Tanaken
4) Jeff Remer
5) Todd Munk
6) Gus Arbis
7) Kalani Hines
GROUP B MISS n OUT
1) Mark Fairman
2) Rainier Schaefer
3) Fergus Tanaken
4) Gus Arbis
5) Jeff Remer
6) Kalani Hines
7) Todd Munk
8) Jay Parkhill
GROUP A OMNIUM (14 Riders)
1) Steve Pealez
2) Rob Meyer Specialized
3) Doug Hall Williams Wheels
4) Andrea Lanier Jr Specialized Racing Juniors
5) Maurice Menge SJBC
6) Marias Farioletti Affinity Cycles
7) John Simmons Veritas
8) Eric Balfus Mr Berkeley / Bell Lap
9) Elliot Logan Webcor
10) Ben Dodge
11) Beth Newell Bell Lap
12) Andreas Vogel Rad Sprint
GROUP A 3 X 6POINTS
1) Steve Pealez 18 pts
2) Rob Meyer 12 pts
3) Maurice Menge 8 pts
4) Andrea Lanier Jr 8 pts
5) Doug Hall 8 pts
6) Ben Dodge 4 pts
7) Eric Balfus 3 pts
8) Marias Farioletti 2 pts
9) John Simmons 1 pts
GROUP A TESTAROSSA SCRATCH
1) Marias Farioletti
2) Doug Hall
3) Steve Pealez
4) Andrea Lanier Jr
5) Rob Meyer
6) Elliot Logan
7) Beth Newell
GROUP A MISS n OUT
1) Rob Meyer
2) Andrea Lanier Jr
3) Doug Hall
4) John Simmons
5) Steve Pealez
6) Eric Balfus
7) Andreas Vogel
GROUP A/B SPORTVELO POINTS RACE
1) Steve Pealez 18 pts
2) Maurice Menge 8 pts
3) Doug Hall 7 pts
4) Rob Meyer 4 pts
5) Rainier Schaefer 3 pts
6) John Simmons 2 pts
7) Mark Fairman 2 pts
1) Tim Tsuruda 26 pts
2) Matt Weber Specialized 13 pts
3) David Porter TBS 11 pts
4) Marc Marino 9 pts
5) John Rosic SBCU / Specialized 5 pts
6) Mike Burrows 4 pts
7) Joshu Morgan Alto Velo 3 pts
GROUP C 3 X 4 POINTS
1) Tim Tsuruda 18 pts
2) Matt Weber 10 pts
3) David Porter 9 pts
4) Marc Marino 6 pts
5) John Rosic 5 pts
GROUP C TESTAROSSA SCRATCH
1) Tim Tsuruda
2) Matt Weber
3) Mike Burrows
4) Marc Marino
5) David Porter
6) John Rosic
7) Tina Huang
8) Chris Mnallo
GROUP C MISS n OUT
1) Tim Tsuruda
2) Marc Marino
3) Joshu Morgan
4) John Rosic
5) Mike Burrows
GROUP B/C SPORTVELO POINTS RACE
1) David Porter 16 pts
2) Matt Yankins 11 pts
3) Tim Tsuruda 7 pts
4) Matt Weber 4 pts
5) Todd Munk 4 pts
6) Kalani Hines 1 pts
7) Robin Song 1 pts
GROUP B OMNIUM (14 Riders)
1) Rainier Schaefer 14 pts
2) Mark Fairman Metromint 14 pts
3) Fergus Tanaken Freewheel 6 pts
4) Gus Arbis Christian Cycling 1 pts
5) Jeff Remer Roaring Mouse 1 pts
6) Kalani Hines Metromint 1 pts
GROUP 3 X 5 B POINTS
1) Mark Fairman 15 pts
2) Rainier Schaefer 9 pts
3) Fergus Tanaken 9 pts
4) Kalani Hines 6 pts
5) Jay Parkhill 5 pts
6) Josh Schwartz 2 pts
7) Aaron Macdonald 1 pts
GROUP B TESTAROSSA SCRATCH
1) Rainier Schaefer
2) Mark Fairman
3) Fergus Tanaken
4) Jeff Remer
5) Todd Munk
6) Gus Arbis
7) Kalani Hines
GROUP B MISS n OUT
1) Mark Fairman
2) Rainier Schaefer
3) Fergus Tanaken
4) Gus Arbis
5) Jeff Remer
6) Kalani Hines
7) Todd Munk
8) Jay Parkhill
GROUP A OMNIUM (14 Riders)
1) Steve Pealez
2) Rob Meyer Specialized
3) Doug Hall Williams Wheels
4) Andrea Lanier Jr Specialized Racing Juniors
5) Maurice Menge SJBC
6) Marias Farioletti Affinity Cycles
7) John Simmons Veritas
8) Eric Balfus Mr Berkeley / Bell Lap
9) Elliot Logan Webcor
10) Ben Dodge
11) Beth Newell Bell Lap
12) Andreas Vogel Rad Sprint
GROUP A 3 X 6POINTS
1) Steve Pealez 18 pts
2) Rob Meyer 12 pts
3) Maurice Menge 8 pts
4) Andrea Lanier Jr 8 pts
5) Doug Hall 8 pts
6) Ben Dodge 4 pts
7) Eric Balfus 3 pts
8) Marias Farioletti 2 pts
9) John Simmons 1 pts
GROUP A TESTAROSSA SCRATCH
1) Marias Farioletti
2) Doug Hall
3) Steve Pealez
4) Andrea Lanier Jr
5) Rob Meyer
6) Elliot Logan
7) Beth Newell
GROUP A MISS n OUT
1) Rob Meyer
2) Andrea Lanier Jr
3) Doug Hall
4) John Simmons
5) Steve Pealez
6) Eric Balfus
7) Andreas Vogel
GROUP A/B SPORTVELO POINTS RACE
1) Steve Pealez 18 pts
2) Maurice Menge 8 pts
3) Doug Hall 7 pts
4) Rob Meyer 4 pts
5) Rainier Schaefer 3 pts
6) John Simmons 2 pts
7) Mark Fairman 2 pts